FAQ - na co se ptáte nejčastěji

Níže naleznete odpovědi na nejčastější otázky, které od Vás slýcháváme denně ať už přes telefon nebo osobně v naší provozovně.

Jak dlouho trvá výroba pevných desek?

Aktuální doba výroby pevných desek trvá cca 2-3 pracovní dny od jejich objednání.

 

Jak si můžu objednat desky k mé práci?

Desky k Vaši práci si můžete objednat on-line zde. Pro objednání budete potřebovat titulní stranu desek ve Wordu nebo PDF. Dále je nutné zadat orientační počet listů vaši práce. Pokud nemáte titulní stranu, můžete si stáhnout vzor, který lze snadno upravit a poté jej nahrát v objednávkovém procesu.

 

Můžu si desky objednat i u Vás na provozovně?

Ano, můžete. Nicméně, objednávku provedeme stejnými kroky, jako by jste si desky objednávali z domu. Proto Vás prosíme, objednávejte si desky z domu, ušetříte tím čas naší obsluze a také čas, strávený ostatními klienty, kteří čekají v řadě už na tisk a svázání své práce.

 

Můžu si desky objednat ještě před dopsáním mé práce?

Ano, desky si můžete objednat ještě před dokončením (dopsáním) Vaši práce. Vyrobené desky poté u nás zůstanou uschované do doby, než si k nám práci přijdete vytisknout a svázat.

 

Můžu si přinést již vytištěnou práci ke svázání?

Ano, to samozřejmě můžete. Nicméně, tuto variantu nedoporučujeme. Pokud si práci vytisknete doma a poté si přinesete k nám ke svázání, nemusí být kvalita vazby stoprocentní. Naše tiskárny mají funkci narovnávání vytištěného papíru, což většina Vašich domácích nebo levnějších firemních tiskáren nemá. Abychom Vás odradili od svázání vlastního výtisku, zavedli poplatek za svázání vlastního výtisku, který je stanoven na 99,- Kč za jednu vazbu.

 

Jaký tiskový soubor, Word nebo PDF?

Aby byl výtisk Vaši práce bezchybný, doporučujeme dodat tiskový soubor v PDF. Pokud dodáte tiskový soubor ve Wordu, nemůžeme zaručit, že se stránky nebo obsah Vaši práce nerozhodí.

 

V práci mám jen pár barevných stran. Jak to u Vás funguje?

Naše tiskárny rozlišují černobílé a barevné stránky. Podle toho probíhá i účtování celého výtisku. Příklad: pokud má Vaše práce celkem 60 stran, z toho je 10 stran barevných, zaplatíte 50 stran černobílého tisku a 10 stran tisku barevného. Ceny tisku naleznete zde.

UPOZORNĚNÍ: rozlišit černobílé a barevné strany umíme pouze z tiskového souboru PDF. Pokud dodáte tiskový soubor ve Wordu, barevné a černobílé stránky nelze rozlišit a celý výtisk je účtován buď barevně nebo černobíle.

 

Jednostranný nebo oboustranný tisk?

Pokud chcete tisknout svou práci oboustranně a tím na tisku ušetřit, doporučujeme Vám, aby jste si nejdříve zjistili, zda-li můžete Vaši práci oboustranně tisknout. 90% fakult totiž požaduje jednostranný tisk.

Pokud však opravdu můžete mít Vaši práci vytisknutou oboustranně, je nutné mít práci na oboustranný tisk připravenou a to zejména oboustranným odsazením okrajů a také číslováním.

 

Shrnutí, jak funguje celý proces objednání a tisk mé práce?

1 - objednání a zaplacení desek (celý proces zabere necelých 5 minut).

2 - zahájíme výrobu Vámi objednaných desek. Pokud máme nějaké nejasnosti, kontaktujeme Vás telefonicky (výroba trvá 2-3 pracovní dny, u lepené vazby až 7 pracovních dní).

3 - desky jsou vyrobeny, zašleme Vám e-mail.

4 - vyrobené desky uskladníme. V našem skladu jsou evidovány pod číslem vaší objednávky.

5 - doručení tiskového souboru - buď osobně nebo e-mailem

6 - zahájíme tisk Vaši práce dle zadaných kritérií.

7 - vazba Vaši práce - práci svážeme buď předem nebo při Vaši návštěvě na počkání (pokud potřebujete vložit originální zadání).

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.