Oboustranný tisk

Pokud nevíte, jaký typ tisku zvolit (jednostranný / oboustranný), není nic jednoduššího, než vznést dotaz na vedoucího práce. Dále by jste tuto informaci měli mít specifikovanou v zadání Vaši práce.

Pokud jste nenalezli odpověď na tuto otázku, je pravděpodobné, že si můžete způsob vytištění zvolit sami. Z našich statistik za poslední roky jsme zjistili, že 90 % studentů tiskne práci jednostranně, zbylých 10 % tiskne oboustranně.

Na co si dát pozor při oboustranném tisku

Pokud budete Vaši práci tisknout oboustranně, dejte si pozor na 2 základní věci.

1. Odsazení stránek (okraje)

U oboustranného tisku musíte mít správně nastavené odsazení stránek. Jsou 2 základní typy správného odsazení. To jednodušší, je mít okraje z obou stran stejné, složitější varianta je mít odsazení na přeskáčku (první strana bude mít odsazení doprava, druhá doleva, třetí doprava atd...).

2. číslování stránek

U číslování stránek máte na rovněž na výběr 2 varianty. Ta jednodušší je umístit číslování stran doprostřed stránky, složitější je umístit číslování na boku stránky (první strana bude mít číslo strany napravo, druhá nalevo, třetí zase napravo atd...)

 

WEB

Pokud máte v práci nějaké prázdné strany, rovněž musíte u oboustranného tisku s tím počítat a prázdné strany do dokumentu umístit, aby se Vám nerozhodilo dané odsazení a číslování stránek.