CANVA - grafický návrh + export tiskových dat

Vytvořte si zdarma grafický návrh vizitek, pozvánek, letáků a mnoho dalšího pomocí jednoduchého online nástroje Canva.com. V tomto jednoduchém návodu vám ukážeme, jak s Canvou pracovat a jak správně exportovat tisková data.

1. Registrace

Otevřete si web Canva.com a pokud ještě nemáte účet, klikněte na "registrovat". K přihlašování do canvy můžete použít buď váš Facebook nebo Google účet. Registraci i následné přihlášení tak zvládnete na pár kliků.

registrace canva

 

2. Vyhledání vhodné publikace

Po přihlášení si ve vyhledávači vyhledejte publikaci, kterou chcete začít navrhovat. Pro naši ukázku si vyhledáme vizitky.

 

Vizitka canva

 

3. Vyberte si vhodnou šablonu

Níže se vám zobrazí šablony, ze kterých si můžete navrhnout vaše vizitky. Pokud nemáte prémiový (placený) účet, vybírejte ty šablony, které mají příznak "zdarma".

 

návrh-zdarma

 

4. Editace šablony a vytvoření vizitky

Po výběru vhodné šablony můžete začít s vytvářením vaší vizitky. Můžete si měnit velikost a typ fontů, rozmístění a mnoho dalšího. Ovládání canvy je velmi jednoduché a intuitivní.

 

NÁVRH VIZITKY

 

5. Export vizitky pro tisk

Pokud máte vizitku vytvořenou, přejděte ke stažení tiskových dat kliknutím na symbol stažení. Poté se vám rozevře nabídka, kde je důležité zatrhnout 2 parametry: Typ souboru: Tiskové PDF a Značky pro oříznutí a přesah.

Přesah a tiskové značky jsou hodně důležité. Bez nich vám váš návrh nedokážeme vytisknout.

 

Canva---export

 

6. Objednání a přiložení tiskových dat

Pokud máte stažené správné tiskové data, můžete si nu nás objednat tisk. Stažené tiskové data nahrajete jako přílohu k objednávce.

 

objednat-vizitky